Truskawkowy Jarmak Kaszubski w Stężycy

sobota, 11 lipca 2015 r., 17:16
fot. AL

Tradycyjnie podczas Jarmarku Kaszubskiego, który odbył się już po raz piąty, nie zabrakło ani regionalnych tańców czy muzyki ani dobrych, kaszubskich smaków. W tym roku laureatkami na najlepszy deser i przetwór truskawkowy zostały panie z KGW Klukowa Huta i Jezioranki z Gowidlina.

Zabawa z kaszubszczyzną jako motywem przewodnim rozpoczęła się w sobotę przed południem. Poza możliwością nabycia zdrowej żywności, wyrobów twórców ludowych czy też degustacją truskawkowych przetworów, można było posłuchać też regionalnej muzyki.

Tradycyjnie już wyłoniono również zwycięzców konkursu na najlepsze przetwory i desery z truskawek. Jak zaznaczył krytyk kulinarny, Artur Michna, a jednocześnie szef jury, z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, a produkty używane do wyrobów naturalne i świeże.

Głównym organizatorem Jarmarku Kaszubskiego, który w tym roku odbył się już po raz piąty, było Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego.

Konkurs na najlepszy deser truskawkowy:
I miejsce - KGW Klukowa Huta
II miejsce - Michalina Meyer
III miejsce - KGW Mały Klincz

Konkurs na najlepszy przetwór truskawkowy:
I miejsce - Jezioranki KGW Gowidlino
II miejsce - KGW Nowy Klincz
III miejsce - KGW Klukowa Huta

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.