Kartuzy. Przyszpitalne lądowisko oficjalnie otwarte

piątek, 17 lipca 2015 r., 14:36
fot. AL

W piątek oficjalnie otwarto i poświęcono lądowisko przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach. Przygotowanie miejsca do lądowania śmigłowców LPR kosztowało około 400.000 zł. Przedsięwzięcie wsparli lokalni przedsiębiorcy.

Choć śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą lądować na przyszpitalnym lądowisku już od końca marca, dopiero w piątek oficjalnie i uroczyście dokonano otwarcia inwestycji.

- Jest to dla nas kolejny ważny moment, który modernizuje to, co w naszym szpitalu się dzieje i to, co nam jest potrzebne. Dzięki tym, którzy mogą i chcą dzielić się z innymi, możemy nasz szpital doposażać i modernizować. Przez 16 lat istnienia powiatu zmieniło się bardzo wiele. Przybyło nam wiele urządzeń, sprzętu. Dokonaliśmy wielu remontów, ale ciągle te potrzeby są. Naszym marzeniem jest, aby nasza placówka była jedną z najlepszych - mówiła starosta kartuski Janina Kwiecień.

Przypomnijmy, że całkowity koszt inwestycji wyniósł około 400.000 zł. Inwestycję wsparł Kaszubski Związek Pracodawców. Przedsiębiorcy nie tylko wspomogli szpital przekazując materiały budowlane, ale także własną pracą. Jedynym samorządem gminnym, który także dofinansował zadanie jest gmina Stężyca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.