Kolarstwo. Sajnok powtarza sukces sprzed roku i wygrywa wyścig "Niemen"

poniedziałek, 27 lipca 2015 r., 18:09
fot. nadesłane/Dariusz Malecki

Kartuski talent kolarski - Szymon Sajnok - powtórzył swój sukces sprzed roku. Zawodnik Cartusii okazał się najszybszy w gronie zawodników XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Niemen" w kategorii junior.

Wygrana kartuzianina w prologu, trzecie miejsce na I etapie, 12 miejsce na II etapie, 2 miejsce na III etapie, 12 miejsce na ostatnim etapie oraz 1 miejsce w jeździe indywidualnej na czas dały naszemu zawodnikowi zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Najbardziej kontrowersyjny był III etap wyścigu. Szymon Sajnok z trójką Litwinów i Alanem Banaszkiem po 30 km wspólnej ucieczki, mając nad grupą goniącą 20 sekund przewagi, na 1,5 km zostali źle pokierowani przez służby porządkowe. Już po tym etapie Szymon mógł zapewnić sobie komfortową jazdę na następnych etapach. W klasyfikacji końcowej wyprzedził Adomatisa i Alana Banaszka, tym samym zwyciężając dwudziestą ósmą edycję wyścigu szosowego "Niemen".

Organizatorem imprezy był Podlaski Okręgowy Związek Kolarski w Białymstoku.

nadesłane: Dariusz Malecki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.