Wokalista De Mono odpowie za incydent w Stężycy?

środa, 5 sierpnia 2015 r., 10:49
fot. archiwum/NB

Policja prowadzi postępowanie w sprawie incydentu z udziałem wokalisty De Mono, do którego doszło na sobotnim koncercie grupy. Andrzej Krzywy obraził na nim pracowników firmy ochroniarskiej. Widząc ochroniarzy obezwładniających agresywnego widza, używając wulgarnych i obraźliwych słów zwyzywał ich ze sceny.

- W tej chwili prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie, które prowadzi posterunek policji w Stężycy. Ma im zostać przekazane nagranie z koncertu, skontaktują się także z szefem ochrony - informuje Magdalena Formela, rzecznik kartuskiej policji.

Wokalista może odpowiadać za publiczne używanie wulgaryzmów, za co grozi ograniczenie wolności, kara grzywny do 1.500 złotych, bądź też kara nagany.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na sam koniec sobotniego koncertu De Mono w Stężycy. Jeden z widzów postanowił wtargnąć na scenę, natomiast ochroniarze postanowili go obezwładnić.

Interwencja ochrony nie spodobała się natomiast Andrzejowi Krzywemu, wokaliście grupy De Mono. Mężczyzna używając wulgarnych słów miał obrazić pracowników firmy ochroniarskiej.

- Jednocześnie zdarzyło się coś co nie powinno: ze sceny padły niewłaściwe słowa. Nasz wokalista, Andrzej Krzywy widząc, i to nieprecyzyjnie, jedynie finał całej sytuacji zareagował bardzo emocjonalnie. Nie zgadzamy się na przemoc. Wszystko, co wygląda na agresję człowieka przeciwko człowiekowi budzi w Andrzeju wielki sprzeciw. Andrzej nie zorientował się, że jest to działanie hamujące agresję i użył słów obraźliwych w stosunku do ochrony - tłumaczy zachowanie wokalisty, Jonasz Tołopiło.

Manager zespołu tuż po koncercie, postanowił przeprosić szefa ochrony za zaistniałą sytuację.

- Panowie, to między innymi dzięki takiej zdecydowanej i skutecznej postawie, my możemy bezpiecznie koncertować. Wiem, że sam koncert bardzo się podobał, mam nadzieję, że ten niemiły incydent zatrze się w pamięci widzów - dodaje manager grupy De Mono.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.