Dzierżążno. WOŚP po raz kolejny przekazał sprzęt dla szpitala

środa, 19 sierpnia 2015 r., 13:08
fot. nadesłane/J.Polak

Już po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła wesprzeć Szpital w Dzierżążnie. Otrzymał on między innymi 62 elektrycznie regulowane łóżka wraz z szafkami, aparat USG, monitor funkcji życiowych, a także łącznie 21 materacy przeciwodleżynowych. Łączna wartość sprzętu zakupionego w tym roku wyniosła 1.500.000 zł, a fundusze na jego zakup zebrano na XXIII Finale WOŚP.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała o przekazaniu Szpitalowi w Dzierżążnie specjalistycznego sprzętu medycznego takiego, jak: aparat USG Philips z trzema głowicami (sektorowa, linowa i Convex), 62 łóżka (z opcją elektrycznego sterowania pilotem leżem w wielu płaszczyznach), 62 przyłóżkowe dwustronne szafki z regulowanym blatem, dwie siedzące wagi medyczne, dwa podnośniki z wagą, monitor funkcji życiowych, a także 21 materaców przeciwodleżynowych i dwa specjalistyczne holtery.

Łączna wartość sprzętu, które przez ostatnie lata otrzymał szpital to 1.500.000 zł. Fundusze na zakup ostatniego sprzętu pochodzą ze zbiórki XXIII Finału WOŚP pod hasłem: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Sprzęt przeznaczony jest dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego (ZOL) oraz ZOL Psychiatrycznego.

- Dużym problemem, z jakim od wielu lat borykają się Zakłady, jest zużycie wyposażenia sal chorych (łóżka, materace, szafki) oraz aparatury medycznej. Nowy sprzęt z WOŚP znacznie poprawi komfort przebywających na oddziale pacjentów - informuje Jarosław Polak, Kierownik Sekcji ds. Marketingu i PR Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Przypomnijmy, ze to już kolejny raz, kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Szpital w Dzierżążnie. W marcu placówka ta otrzymała 40 zestawów wyposażenia sal chorych, o łącznej wartości 350.000 zł.

nadesłane: J. Polak
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.