Sierakowice. Panie rywalizowały na korcie tenisowym

sobota, 29 sierpnia 2015 r., 20:56
fot. nadesłane/koordynator sportu w gminie Sierakowice

Na Orliku w Sierakowicach rozegrano turniej tenisa ziemnego Orlik Open II w kategorii kobiet. W tegorocznej, drugiej edycji imprezy, do zmagań przystąpiło siedem zawodniczek - najlepszą okazała się Justyna Wnuk-Lipińska z Paczewa.

W rozgrywkach tenisowych udział wzięły panie z Kartuz, Mojusza, Załakowa, Paczewa oraz Sierakowic. Na co dzień matki biegające z zakupami, kobiety pracujące, uczennice - w turnieju stały się godnymi siebie rywalkami.

Zasady zostały dopasowane do możliwości i umiejętności zawodniczek, większość pań dopiero zaczyna przygodę z tenisem ziemnym, co przy równym poziomie zmieniło charakter turnieju z rywalizacji w zabawę. Przed rozgrywkami dominowało stwierdzenie "nie umiem", ale po kilku piłkach i zdobytych punktach apetyty rosły i rywalizacja nabierała rozmachu.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą zawodniczką okazała się Justyna Wnuk-Lipińska z Paczewa, która w finale pokonała Annę Marszałkowską z Sierakowic w tie-breaku. Obie panie do meczu finałowego przystąpiły z samymi wygranymi na koncie.

- Bardzo ciężko jest mi się oderwać od codziennych obowiązków - mówi Justyna Wnuk-Lipińska. - Ten turniej to tak naprawdę sprawdzian dla mnie, wyrwałam się z wiru obowiązków i udało się, wygrałam, cudowne uczucie.

Patronat nad turniejem objęła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach Irena Kulwikowska.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - Justyna Wnuk-Lipińska z Paczewa
II miejsce - Anna Marszałkowska z Sierakowic
III miejsce - Aneta Klinkosz z Kartuz
IV miejsce - Paulina Treder z Mojusza
V miejsce - Marta Dominik z Sierakowic
VI miejsce - Wioletta Cyman z Załakowa
VII miejsce - Barbara Bulczak z Sierakowic

nadesłane: Marian Wnuk-Lipiński/koordynator sportu w Gminie Sierakowice

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.