Już oficjalnie - Krzysztof Pawłowski komendantem kartuskiej Straży Miejskiej

wtorek, 1 września 2015 r., 12:07
fot. MSz

Wraz z 1 września funkcję komendanta Straży Miejskiej w Kartuzach przejął Krzysztof Pawłowski, dotychczasowy strażnik miejski. Zmiana na tym stanowisku to pokłosie odwołania dotychczasowego komendanta, Wiesława Formeli, przez burmistrza Kartuz.

Krzysztof Pawłowski z kartuską strażą miejską związany jest od ponad 10 lat. Od 1 czerwca 2005 roku pracował jako stażysta, zaś później od 2008 roku, już pracował w mundurze. Jak tłumaczy nowy komendant, na mówienie o nowych planach jest nieco za wcześnie.

- Musimy najpierw wypracować jakiś sposób, żeby nie stracić tej współpracy, która była wcześniej. Chciałbym, żeby straż miejska wyszła bardziej w stronę mieszkańców, do ludzi. Ale nie zawsze to musi oznaczać, że będziemy wystawiać same pouczenia. Każda cierpliwość się kiedyś kończy i często ten mandat jest traktowany jako ostateczność, ale po prostu trzeba go wystawić - dodaje Krzysztof Pawłowski.

Kartuska straż miejska przeszła ostatnio sporo zmian, warto przypomnieć chociażby patrolowe rowery, które otrzymali niedawno.

- Cały czas używamy rowerów do patroli. Podochodziło jednak nam sporo nowych, płatnych parkingów, co wiąże się ze wzmożoną pracą w tych rejonach, a rowery to jest jednak tylko taki dodatkowy środek, o charakterze sezonowym. Jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające to oczywiście jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w miejscach do których nie da się dojechać samochodem - tłumaczy komendant kartuskiej Straży miejskiej.

Przypomnijmy, że były komendant kartuskiej Straży Miejskiej, Wiesław Formela, został odwołany ze swojego stanowiska w czerwcu. Funkcję tę pełnił od 2008 roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.