Akademia Żeglarska ze Stężycy rejsem w stronę Wielkich Jezior Mazurskich

wtorek, 1 września 2015 r., 15:25
fot. internet UG Stężyca

W drugiej połowie sierpnia zawodnicy Stężyckiej Akademii Żeglarskiej wyruszyli w rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, który trwał pięć dni. Razem z nimi w nieznaną podróż wyruszyli rodzice oraz trenerzy. Uczestnicy mieli możliwość podziwiania pięknego akwenu oraz okolic.

Rejs odbył się w dniach od 19 do 23 sierpnia. Zawodnicy, rodzice oraz trenerzy Stężyckiej Akademii Żeglarskiej pod banderą Kaszub i gminy Stężyca zorganizowali rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Było to pierwsze spotkanie zawodników z tak pięknym akwenem. Podczas rejsu uczestnicy mieli możliwość sprawdzić zdobyte przez siebie dotąd wiadomości i umiejętności na temat teorii żeglowania. Wyprawę można nazwać sprawdzianem z żeglarstwa w rzeczywistości.

W ciągu pierwszych dwóch dni zawodnicy przepłynęli aż 100 km. Mazurscy żeglarze uznali, że ten wynik jest bardzo imponujący. Uczestnicy rejsu pokonali trasę z Kalu koło Węgorzewa do Pisza. Mijali śluzę w Karwiku, z kolei w poprzek przepłynęli jezioro Śniardwy. W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy zobaczyli most obrotowy w Giżycku. Z kolei noclegi były zarezerwowane w Mikołajkach.

Załoga świetnie sprawdziła się w warunkach panujących podczas rejsu. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku na Mazurach stężycka flota zaprezentuje się w większej ilości uczestników.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.