Przodkowo. Stypendia motywacyjne rozdane

wtorek, 1 września 2015 r., 15:41
fot. internet UG Przodkowo

Tym razem ośmioro uczniów zdobyło stypendia o charakterze motywacyjnym. Uzyskanych wyników w nauce młodym, zdolnym osobom pogratulował wójt gminy Przodkowo, Andrzej Wyrzykowski. Na ten cel gmina przeznaczyła 2.950 zł.

W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nagród o charakterze motywacyjnym. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest promowanie i wyróżnianie najzdolniejszych uczniów szkól gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów z całego terenu gminy. W minionym zostały wręczone nagrody za drugi semestr nauki w minionym roku szkolnym czy akademickim 2014/2015. Przyznano osiem nagród. Wyróżnienie odebrał jeden gimnazjalista, trzech uczniów szkoły podstawowej i czterech studentów. Łącznie gmina rozdała 2.950 zł.

Podczas uroczystości nie zbrakło licznych słów pochwały dla najlepszych w nauce młodych mieszkańców gminy Przodkowa.

Warto przypomnieć, że już w lipcu gmina rozdała pierwszą turę takich nagród. Wtedy stypendia motywacyjne uzyskało aż 28 uczniów. W poprzednim miesiącu na ten cel gmina przeznaczyła 8.700 zł.

Stypendia za drugi semestr toku nauczania w roku 2014/2015 uzyskali:

- Sylwia Wentk
- Mateusz Dampc
- Julita Bach
- Magdalena Pasewicz-Rybacka
- Karolina Najgeburska
- Damian Kreft
- Małgorzata Mazur
- Diana Młyńska

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.