Amatorzy jazdy na podwójnym gazie zatrzymani

środa, 2 września 2015 r., 10:34
fot. archiwum

Kierowców lubiących jazdę na podwójnym gazie nie brakuje. W miniony weekend kartuscy funkcjonariusze zatrzymali takowych czterech. We wtorek do grona zatrzymanych nietrzeźwych kierujących dołączyli kolejni trzej. Rekordzista miał w organizmie prawie trzy promile.

Jak informuje p.o. rzecznika kartuskiej policji, Magdalena Formela, we wtorek funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierującym. Pierwszy z nich wpadł w Sierakowicach około godziny 9.35. Kierujący hondą 40-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie około 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie miał przy sobie prawa jazdy.

Los 40-latka podzielił też kolejny 40-letni mieszkaniec naszego powiatu, który nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem, w zamian "chwaląc się" ilością promili w organizmie. Kierujący polonezem zatrzymany we wtorkowe popołudnie w Puzdrowie (gm. Sierakowice) wydmuchał prawie trzy promile alkoholu!

Trzeci z zatrzymanych amatorów jazdy na podwójnym gazie to 64-letni mieszkaniec Gdańska. Kierował volvo mając w organizmie około 0,6 promila. W ręce policjantów wpadł przed godz. 10. w Łapinie.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz utrata prawa jazdy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.