Kartuzy. Ukradł torebkę - grozi mu pięć lat pozbawienia wolności

piątek, 4 września 2015 r., 11:33
fot. archiwum

W czwartek kartuscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który ukradł torebkę zawierającą dokumenty i 5.000 zł. Noc spędził w policyjnym areszcie, za ten czyn grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest już znany policjantom, ponieważ pod koniec sierpnia ukradł on pieniądze z kwiaciarni mieszczącej się przy kolegiacie w Kartuzach.

W poniedziałek około godziny 10. do komendy policji w Kartuzach zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży torebki wraz z zawartością: dokumentami, telefonem i pieniędzmi w kwocie 5.000 zł. Z jej relacji wynikało, że torebkę zostawiła w samochodzie na siedzeniu i na chwile wyszła. Kiedy wróciła zauważyła brak torebki. Kobieta wyceniła wartość strat na 5.500 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą w czwartek zatrzymali 19-latka, który wykorzystując uchylone w samochodzie okno dokonał tej kradzieży.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów. Za kradzież grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 19-latek jest już znany kartuskim policjantom, pod koniec sierpnia ukradł on pieniądze z kwiaciarni mieszczącej się przy kolegiacie w Kartuzach. Wówczas jednak czyn ten został zakwalifikowany jako wykroczenie, ze względu na to, że wartość skradzionych przedmiotów nie przekroczyła 400 zł.

źródło: KWP Gdańsk
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.