Sierakowice. Odznaczenia dla najlepszych absolwentów podstawówek i gimnazjów

środa, 9 września 2015 r., 12:44
fot. MSz

Konkurs "Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w gminie Sierakowice" w tym roku odbył się już po raz siódmy. W tegorocznej jego edycji tytuł "Najlepszego z Najlepszych" otrzymały Antonina Król i Julia Lewna.

Wręczanie odznaczeń i dyplomów odbyło się na wtorkowej sesji rady gminy Sierakowice. Do konkursu nominowani mogą być uczniowie klas VI szkół podstawowych oraz klas III, którzy przez trzy ostatnie lata otrzymywali średnią wyższą bądź równą 5,0. Dodatkowo musieli wykazać się uczestnictwem i osiągnięciami w szkolnych olimpiadach, zawodach sportowych, a także i konkursach artystycznych i przedmiotowych.

W tym roku do gminnej Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej wpłynęło siedem nominacji - trzech absolwentów gimnazjum i czterech szkół podstawowych.

Tytuł "Najlepszego z Najlepszych" spośród gimnazjalistów otrzymała Julia Lewna, absolwentka Gimnazjum w Sierakowicach. Zaś wśród absolwentów szkół podstawowych najlepsza okazała się Antonina Król, absolwentka Szkoły Podstawowej w Sierakowicach.

Wyróżnienia:

Szkoły podstawowe:
Karolina Szulist - SP w Puzdrowie
Natalia Klebba - SP w Kamienicy Królewskiej
Agata Spręga - SP w Sierakowicach

Gimnazja:
Edyta Wenta - Gimnazjum w Gowidlinie
Julia Kobiela - Gimnazjum w Gowidlinie

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.