Został zatrzymany za jazdę "po pijaku", pił dalej, wpadł powtórnie tego samego dnia!

wtorek, 15 września 2015 r., 10:42
fot. archiwum

Jednego dnia w odstępie zaledwie kilku godzin 40-letni mężczyzna został dwukrotnie zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Popołudniem swój poranny wynik poprawił o niemal pół promila. Już przed laty 40-latek miał odpowiadać za jazdę na "podwójnym gazie".

Pechowym dniem dla 40-latka był 1 września. Jak już pisaliśmy, tego dnia funkcjonariusze trzykrotnie zatrzymali pojazdy, za kierownicą których siedzieli kierowcy będący w stanie nietrzeźwości. Podwójną kontrolę przeszedł 40-letni mieszkaniec naszego powiatu. Po raz pierwszy zatrzymany został około godziny 9.35 w Sierakowicach. Kierował hondą. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Nie miał przy sobie prawa jazdy. Jak informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej komendy, Magdalena Formela, po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy mężczyzna został zwolniony, a pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

To jednak nie powstrzymało mężczyzny od tego, by ponownie usiąść za kierownicą. Zrobił to jeszcze tego samego dnia. Tym razem prowadził poloneza, a do kontroli został zatrzymany około godziny 14.50 w Puzdrowie. Poranny wynik "poprawił" o niemal pół promila. Policyjny alkotest wskazał bowiem niemal trzy promile! Mężczyzna ponownie nie posiadał przy sobie dokumentów.

Takie sytuacje, jak przyznają stróże prawa, są rzadkością. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że to nie pierwsza "wpadka" mężczyzny, gdyż już wcześniej miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez sąd. 40-latek w niedługim czasie stanie przed sądem, gdzie podwójnie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.