Sierakowice. Dwaj mężczyźni z zarzutami za zdemolowanie klubu

środa, 16 września 2015 r., 10:00
fot. nadesłane

26-letni i 24-letni bracia usłyszeli zarzut uszkodzenia i kradzieży mienia w związku ze zdemolowaniem jednego z sierakowickich klubów. Jak już pisaliśmy w nocy z soboty na niedzielę do lokalu wtargnęli młodzi mężczyźni, którzy zaatakowali ochronę i klubowiczów, wybili szyby, zniszczyli bar i samochód właściciela.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło po godzinie 3. w nocy z soboty na niedzielę. Jak relacjonował właściciel klubu, do lokalu podeszli trzej młodzi mężczyźni. Zaczepiali klientów, więc ochroniarze nie wpuścili ich do środka. Ci w odwecie wybili szyby w obiekcie używając do tego cegieł, zaatakowali ochroniarzy wyrywając im gaz pieprzowy i rozpylili go, obezwładniając personel i klientów. Klubowicze zostali wyprowadzeni na zaplecze. Napastnicy zaś zdemolowali bar, ukradli wzmacniacz i uszkodzili samochód właściciela.

W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała dwie osoby. We wtorek dwaj młodzi mężczyźni - bracia usłyszeli zarzuty.

Jak informuje Komendant Komisariatu Policji w Sierakowicach, Krzysztof Krużycki, zatrzymani to 26 i 24-letni mieszkańcy gminy Stężyca. Każdy z nich usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i kradzieży mienia. Mężczyźni już wcześniej byli notowani przez policję. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w sprawie. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Dodajmy, że zarówno kradzież, jak i uszkodzenie mienia zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.