Kartuzy. Straż Miejska i GOPS przeniosą się do "uli" przy ul. Dworcowej?

piątek, 18 września 2015 r., 14:07
fot. archiwum

Burmistrz Kartuz chce tymczasowo przenieść siedzibę kartuskiej Straży Miejskiej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do boksów handlowych znajdujących się przy ulicy Dworcowej. Pomysł ten ma umożliwić zagospodarowanie wolnych sklepików.

Jak wcześniej informowaliśmy, gmina Kartuzy, na czas przebudowy dworca kolejowego proponuje zaadaptowanie kartuskich "uli", czyli boksów handlowych przy ul. Dworcowej, na potrzeby poczekalni i kas biletowych.

Teraz, jak informuje burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński, kolejne boksy mają zostać przeznaczone dla potrzeb gminy. Obecnie wolnych jest dziewięć sklepików, w dwóch z nich tymczasową siedzibę ma mieć kartuska Straż Miejska, zaś zajmowany przez nią dotychczas budynek przy ulicy 3 Maja ma zostać rozebrany. Domyślnie strażnicy miejscy rezydować mają w Urzędzie Miejskim.

Oprócz tego, do boksów handlowych przy ulicy Dworcowej ma się się przenieść także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomysły te spotkały się z dezaprobatą ze strony radnego, Mariusza Tredera. Podnosił on, że wydzierżawiając sklepiki gmina mogłaby uzyskiwać dochody, a gdy zajmie je straż miejska zaczną one generować koszty.

- Straż miejska mogłaby mieć siedzibę gdzie indziej. Powinniśmy wykorzystać w tym celu wolne, górne pomieszczenia znajdujące się w budynku Cartusii - mówi radny, Mariusz Treder.

Z tą propozycją nie zgadzał się burmistrz Kartuz, który tłumaczył, że koszty ogrzewania tego budynku byłyby zbyt wysokie.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.