Dziennik Gazeta Prawna o nepotyzmie. Przykładem gmina Somonino

poniedziałek, 21 września 2015 r., 13:11
fot. internet/Gazeta Prawna

Jest plagą większą niż bezrobocie i korupcja. Zabija talenty, niszczy marzenia, psuje gospodarkę. A my sądzimy, że inaczej być nie może - pisze Dziennik Gazeta Prawna o nepotyzmie. Za przykład podaje sytuacje, które miały miejsce w gminie Somonino.

- Ma skośne, zatopione w tłuszczu ślepka, obleśny uśmieszek i śliskie, spocone dłonie. Czai się wszędzie: w ministerialnych gabinetach, w sądowych salach, szpitalach i szkołach. Najczęstszym gościem bywa w samorządach. Nepotyzm - bo o nim mowa - jest w Polsce śmiertelną plagą - pisze Mira Suchodolska.

Dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej wzięła pod lupę plagę, która jej zdaniem jest poważniejsza w skutkach niż głupota i cynizm polityków. W swoim artykule prześwietliła problem zaczynając od najwyższych szczebli w kraju, za przykład biorąc aferę z udziałem szefa Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofa Kwiatkowskiego, a kończąc na naszym lokalnym podwórku, a mianowicie gminie Somonino.

- Ryba psuje się od głowy, więc nic dziwnego, że jej ogon także śmierdzi i gnije - tłumaczy dziennikarka.

Autorka artykułu, powołała się między innymi na skandal w somonińskim urzędzie, kiedy to konkurs na stanowisko ds. gospodarki nieruchomościami i mieszkaniowym zasobem gminy wygrała osoba, którą wcześniej wskazali nasi czytelnicy.

- W konkursie została wybrana kobieta bez wykształcenia, pokonując ponad 30 lepiej przygotowanych do tej funkcji rywali. Z tego (miejmy nadzieję, że tylko z tego) powodu, iż wcześniej była tam na stażu - tłumaczy Mira Suchodolska.

Cały artykuł można przeczytać na stronie Dziennika Gazety Prawnej.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.