Kartuzy. Pożar w kotłowni urzędu skarbowego

środa, 23 września 2015 r., 12:52
fot. AL

W środę około godziny 10. wybuchł pożar w kotłowni urzędu skarbowego. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i zażegnać zagrożenie. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń, które w głównej mierze miały za cel sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji pracowników, jak i petentów z budynku na wypadek realnego niebezpieczeństwa.

Około godziny 10. w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach włączył się alarm przeciwpożarowy. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji pracowników, jak i petentów placówki oraz zaalarmowano straż pożarną. Przybyli na miejsce strażacy szybko zlokalizowali źródło ognia, które znajdowało się w kotłowni i ugasili pożar.

Był to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono celem sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji osób z budynku. Jak ocenia dowodzący akcją, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

- Robimy tu systematycznie ćwiczenia, nie tylko ze względu na wynikający obowiązek, ale też zdarzały się tu różne zdarzenia między innymi informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Pracownicy wiedzieli już, że po usłyszeniu sygnału, należy opuścić obiekt. Spokojnie odeszli od swoich stanowisk pracy i dali się na miejsce zbiórki - mówi komendant powiatowy straży st. bryg. Edmund Kwidziński.

Ewakuacja została połączona z krótkim informacyjnym szkoleniem. Pracownicy placówki nie tylko mogli posłuchać, jak uniknąć zagrożenia, bądź zachować się w przypadku jego wystąpienia, ale mieli też okazję gasić pożar przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.