Kartuzy. Pożar w kotłowni urzędu skarbowego

środa, 23 września 2015 r., 12:52
fot. AL

W środę około godziny 10. wybuchł pożar w kotłowni urzędu skarbowego. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i zażegnać zagrożenie. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń, które w głównej mierze miały za cel sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji pracowników, jak i petentów z budynku na wypadek realnego niebezpieczeństwa.

Około godziny 10. w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach włączył się alarm przeciwpożarowy. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji pracowników, jak i petentów placówki oraz zaalarmowano straż pożarną. Przybyli na miejsce strażacy szybko zlokalizowali źródło ognia, które znajdowało się w kotłowni i ugasili pożar.

Był to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono celem sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji osób z budynku. Jak ocenia dowodzący akcją, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

- Robimy tu systematycznie ćwiczenia, nie tylko ze względu na wynikający obowiązek, ale też zdarzały się tu różne zdarzenia między innymi informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Pracownicy wiedzieli już, że po usłyszeniu sygnału, należy opuścić obiekt. Spokojnie odeszli od swoich stanowisk pracy i dali się na miejsce zbiórki - mówi komendant powiatowy straży st. bryg. Edmund Kwidziński.

Ewakuacja została połączona z krótkim informacyjnym szkoleniem. Pracownicy placówki nie tylko mogli posłuchać, jak uniknąć zagrożenia, bądź zachować się w przypadku jego wystąpienia, ale mieli też okazję gasić pożar przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.