Dzień Turystyki w ZSP w Somoninie

czwartek, 24 września 2015 r., 12:16
fot. MSz

W czwartek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie świętowano Dzień Turystyki. Z tej okazji uczniowie, którzy odbywali czterotygodniowe praktyki w Hiszpanii, Belgii, Turcji i na Malcie opowiedzieli o swoich wspomnieniach.

Minione wakacje były dla grupy 26 uczniów Technikum w Somoninie czasem niezwykłej przygody i praktycznej nauki zawodu poza granicami naszego kraju. W ramach realizowanego przez szkołę projektu "Praktyki zagraniczne wartością dodaną w kształceniu zawodowym", programu ERASMUS+, odbyli oni czterotygodniowe staże w zakładach gastronomicznych i hotelach krajów partnerskich: 12 osób w Belgii, 6 - w Turcji, 4 - w Hiszpanii i 4 - na Malcie.

W czasie stażu uczniowie pracowali w różnych działach hotelu - w restauracji, barze, kuchni oraz recepcji - w zależności od kierunku kształcenia.

- Uczniowie znacznie rozwinęli więc nie tylko swoje kompetencje zawodowe, ale i językowe - szczególnie komunikowanie się w języku obcym. Najczęściej był to język angielski, chociaż, jak wspominają uczestnicy wyjazdów, równie przydatny był język niemiecki czy francuski - informują organizatorzy praktyk.

W czasie wolnym uczniowie, razem z nauczycielem-opiekunem, odbywali liczne wycieczki, dzięki którym poznać mogli zabytki, kulturę i zwyczaje danego kraju. Korzystali również z oferty rekreacyjnej i rozrywkowej miejscowości, w których odbywali staż.

- Co ważne, tak bogate przygotowanie kulturowe oraz utrzymanie finansowane były z budżetu projektu - uczniowie nie musieli więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów - tłumaczą władze szkoły.

Staże zagraniczne, realizowane w ramach projektów europejskich, są w ZSP w Somoninie formą kształcenia praktycznego, obowiązkowego w każdym technikum. Tu jednak uczniowie mają możliwość zrealizowania go w innym, atrakcyjnym dla siebie kraju.

nadesłane: ZSP Somonino
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.