Kartuzy. Nocna strzelanina przy ulicy Kościuszki

czwartek, 24 września 2015 r., 14:34
fot. internet

Mieszkańcy Kartuz w środowy wieczór mogli być świadkiem strzelaniny, która miała miejsce przy ulicy Kościuszki w byłym budynku Komendy Powiatowej Policji. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, mieszkańcy nie mają się czego obawiać, gdyż są to tylko ćwiczenia służb specjalnych w ramach imprezy "Paramedyk 2015".

W środę między godzina 22. a 23. na ulicy Kościuszki w Kartuzach przy budynku starej komendy policji doszło do strzelaniny.

- Strzelano z broni automatycznej. Podjechało kilka samochód służb specjalnych - opowiada jeden z mieszkańców Kartuz.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, mieszkańcy nie mają się czego obawiać. Strzelanina nie była związana z żadną policyjną akcją, a są to ćwiczenia, które odbywają się w ramach imprezy "Paramedyk 2015". Uczestniczą w niej najlepsi z najlepszych z sił specjalnych podlegających Ministerstwu Obrony Narodowej, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Ministerstwu Sprawiedliwości, a jej celem jest między innymi szkolenie z zakresu ratownictwa taktycznego.

Ćwiczenia potrwają do czwartku. Odbywają się na terenie całego województwa pomorskiego. W powiecie kartuskim na miejsce szkolenia wytypowano stary budynek komendy przy ulicy Kościuszki, Komendę Powiatową Policji przy ulicy Sambora oraz Żukowo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.