Ekstremalny Rajd na Orientację już niebawem. Zapisy trwają

czwartek, 24 września 2015 r., 16:07
fot. archiwum

W weekend 16 - 18 października w Sierakowicach odbędzie się jubileuszowa 50. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Impreza skierowana jest zarówno do miłośników pieszych, jak i rowerowych wypraw. Na uczestników czeka osiem malowniczych tras. Zapisy już trwają.

"Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzą" - to motto, które przyświeca wszystkim edycjom Harpagana, Ekstremalnego Rajdu na Orientację. Jego główną ideą jest pokonanie własnych słabości i sprawdzenie granic wytrzymałości. Uczestnicy rajdu otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Drogę pomiędzy punktami każdy wyznacza sobie sam. Nawet najmniejszy błąd w planowaniu i nawigacji może skutkować przedłużeniem trasy, na której pokonanie ma się wyznaczony limit czasowy.

Przed nami jubileuszowa 50. edycja rajdu. Tym razem start i meta zlokalizowana jest w Sierakowicach.

Na uczestników czeka osiem tras:
- 200 km rowerem, w czasie nie dłuższym niż 12 godzin na trasie TR200,
- 100 km rowerem, w czasie nie dłuższym niż 9 godzin na trasie TR100,
- 50 km rowerem, w czasie nie dłuższym niż 6 godzin na trasie TR100,
- 100 km pieszo, w czasie nie dłuższym niż 24 godziny na trasie TP100,
- 50 km pieszo, w czasie nie dłuższym niż 12 godzin na trasie TP50,
- 25 km pieszo, w czasie nie dłuższym niż 8 godzin na trasie TP50,
- 10 km pieszo, w czasie nie dłuższym niż 5 godzin na trasie TP50,
- 50 km pieszo i 100 km rowerem, w czasie nie dłuższym niż 18 godzin na trasie mieszanej TM150.

Jak podkreślają organizatorzy, z trasy można zejść praktycznie w dowolnym momencie i miejscu. Jest to jednak równoznaczne z wycofaniem się z rajdu. Jak zatem widać chęć uczestnictwa w harpaganie nie oznacza konieczności przebycia całej trasy. Liczy się satysfakcja z pokonanego odcinka i zapał do poprawienia swojego wyniku w kolejnej edycji. Zwycięzcami imprezy są wszyscy, którzy odważyli się wystartować i nie jest istotne jaki dystans pokonali.

Zapisy już trwają. Dotychczas chęć udziału w imprezie wyraziło kilkaset uczestników. Ty też możesz do nich dołączyć. Weź udział w rajdzie, pokonaj własne słabości i przeżyj przygodę życia!

Więcej informacji o rajdzie można znaleźć na stronie na www.harpagan.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.