Gowidlino. Kandydaci PiS na posłów RP spotkali się z sympatykami partii

środa, 14 października 2015 r., 14:25
fot. nadesłane/Stanisław Smentoch

Z inicjatywy sierakowickiego Komitetu Terenowego PiS w niedzielę w Gowidlinie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. kandydaci na posłów RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Po mszy zaproszeni goście spotkali się z członkami i sympatykami partii.

W niedzielę, 11 października 2015 roku, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Gowidlinie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. Homilię wygłosił ksiądz wikariusz Krzysztof Wilkowski. We mszy św. uczestniczyli m.in. kandydaci na posłów RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - poseł Janusz Śniadek, radny Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Barzowski oraz Sylwia Ewa Leyk. Obecni byli również przewodniczący PiS w Kartuzach Grzegorz Kowalewski oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego.

Po mszy świętej w przedszkolu "Chatka Puchatka" odbyło się spotkanie zaproszonych gości z mieszkańcami Gowidlina i okolic. Poprowadził je pełnomocnik komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Sierakowicach - Stanisław Smentoch.

- Podczas spotkania padało wiele interesujących i konkretnych pytań z różnych dziedzin. Pytano o formy wsparcia małych i średnich gospodarstw rolnych, o pomoc dla małych przedsiębiorców, których jest wielu na naszym terenie, o ewentualne koalicje PiS w przypadku wygrania wyborów bez uzyskania większości głosów, o dalsze wspieranie wiary katolickiej, o wykluczenie ludzi pozbawionych sumienia z szeregów partii, o odpolitycznienie mediów w Polsce, o powrót wraku samolotu prezydenckiego do Polski, o problemy z niesprawiedliwym i nielogicznym orzecznictwem sądów oraz innych organów kolegialnych, a także poruszono problem budowy wiatraków w Tuchlinie oraz wiele innych spraw - informuje Stanisław Smentoch.

Zaproszeni gości odpowiadali chętnie, treściwie i wyczerpująco oraz obiecali pomoc w wielu sprawach. Spotkanie, w którym wzięło udział około 50 osób, trwało ponad 2 godziny. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie i podziękowano wszystkim zgromadzonym za aktywne wzięcie udziału w spotkaniu.

nadesłane: Stanisław Smentoch

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.