Gmina Somonino. Rozpoczęły się inspekcje gotowości bojowej

piątek, 16 października 2015 r., 17:23
OSP Somonino OSP Somonino fot. NB

Siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Somonino przeszło w piątek inspekcje sprawdzające sprzęt i przygotowanie ochotników do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu. Druhowie poradzili sobie wzorowo.

Kontrola miała na celu dokonanie oceny stopnia przygotowania strażaków do podejmowania działań ratowniczych. Pod czujnym okiem komendanta Edmunda Kwidzińskiego sprawdzano więc alarmowanie, gotowość ratowników, stan sprzętu oraz również to, czy druhowie potrafią korzystać z narzędzi, którymi dysponują.

Wszystkie jednostki poradziły sobie wzorowo, a to oznacza, że w sytuacji zagrożenia mieszkańcy mogą być spokojni, że pomoc dotrze do nich szybko, a akcja ratownicza czy gaśnicza zostanie przeprowadzona prawidłowo i skutecznie.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.