Gmina Chmielno. Ponad 7.000 zł dla bibliotek szkolnych

środa, 21 października 2015 r., 11:15
fot. internet

Gmina Chmielno bierze udział w akcji "Książki naszych marzeń". W ramach rządowego projektu szkolne biblioteki zdobędą dotację na zakup książek, które nie będą należały do sekcji podręczników. Z programu skorzysta pięć szkół podstawowych z terenu gminy.

W poniedziałek gmina Chmielno podpisała umowę z wojewodą pomorskim o udzielenie dotacji celowej na zakup książek do bibliotek szkolnych niebędących podręcznikami w ramach rządowego programu - "Książki naszych marzeń".

Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie nawyku czytania wśród najmłodszych. Organizatorzy mają również zamiar rozwinąć kompetencje czytelnicze oraz indywidualne zainteresowania uczniów. Dzięki temu również, dzieci poprawią pisownię i język.

W ramach programu wsparcie finansowe otrzyma pięć szkół podstawowych z terenu gminy Chmielno. Na realizację tego projektu gmina otrzyma 7.070 zł.

Szkoły, które biorą udział w projekcie:
1. Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. mjra H.Sucharskiego w Chmielnie w kwocie 2.170 zł
2. Zespół Szkół im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"- Szkoła Podstawowa w Miechucinie w kwocie 1.300 zł
3. Szkoła Podstawowa im. Franciszka Tredera w Borzestowie w kwocie 1.300 zł
4. Szkoła Podstawowa w Reskowie w kwocie 1.000 zł
5. Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie w kwocie 1.300 zł

info. UG Chmielno
oprac. Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.