Kartuzy. Zabłądził gdańszczanin chory na alzheimera - pomogli strażnicy

piątek, 23 października 2015 r., 15:34
fot. internet

Starszy mężczyzna błąkał się bez celu po Kartuzach. Przyjechał z Gdańska. Poszukiwał swojego samochodu. Problem w tym, że choruje na alzheimera i zapomniał, gdzie pojazd został zaparkowany. Na pomoc 86-latkowi ruszyli strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w piątek. Jeden z mieszkańców powiadomił Straż Miejską w Kartuzach, że w obrębie ulicy Szkolnej błąka się jakiś mężczyzna.

- Podeszliśmy do niego. Był roztrzęsiony. Kontakt z nim był utrudniony. Okazało się, że starszy mężczyzna choruje na alzheimera. Przyjechał do Kartuz z Gdańska i zapomniał, gdzie zaparkowany został jego samochód - opowiada Komendant Straży Miejskiej w Kartuzach, Krzysztof Pawłowski.

Strażnicy podjęli więc działania mające na celu ustalenie osób najbliższych 86-latka. Powiadomili policję i Straż Miejską w Gdańsku. Po wielu próbach udało im się znaleźć kontakt do syna mężczyzny. Ten zadzwonił do żony, która wraz z 86-latkiem przyjechała do Kartuz. Okazało się, że kobieta też podjęła juz poszukiwania mężczyzny zgłaszając fakt na policji.

- Szczęśliwie udało się dotrzeć do najbliższych tego pana. Chciałbym jednak zaapelować do wszystkich osób najbliższych lub opiekunów osób starszych, aby takie osoby na wszelki wypadek, miały przy sobie karteczkę z numerem kontaktowym do rodziny. To na pewno ułatwił nam pracę, a i zmniejszy stres osoby chorej - apeluje szef kartuskiej straży miejskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.