Szklana. Podopieczni ORW otrzymali przestrzeń do nauki, rehabilitacji i zabawy

środa, 28 października 2015 r., 08:39
fot. AL

2 000 metrów kwadratowych powierzchni, 12 nowych sal dydaktycznych, siedem gabinetów medycznych oraz szatnie - jednym słowem ogromną przestrzeń na naukę, rehabilitację i terapię zyskali podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej. A wszystko to dzięki ludziom wielkiego serca, którym pomoc innym sprawia radość. Między innymi dobroczyńcom i sponsorom podziękowano podczas wtorkowej uroczystości otwarcia nowego skrzydła ośrodka.

Dzięki rozbudowie Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej kadra placówki, a przede wszystkim jej wychowankowie otrzymali do dyspozycji ogromną przestrzeń. Dotychczas ośrodek liczył około 400 metrów kwadratowych. Teraz powiększył się o dodatkowe 2000 metrów kwadratowych powierzchni.

- To nie tylko możliwość dostępu do bezpłatnej rehabilitacji i zajęć dla 250 podopiecznych, to 12 nowych sal dydaktycznych, gabinet medyczny, który przy naszej specyfice pracy jest pomieszczeniem niezbędnym, kuchnia, która będzie pełnić również rolę terapeutyczną. Aula, w której się znajdujemy będzie też salą do zajęć teatralnych, dydaktycznych i muzycznych. Zyskaliśmy 7 nowych gabinetów, biorąc pod uwagę, że dotychczas mieliśmy 400 m kw. - mówiła dyrektor Julita Krzebietke.

- Segment starej części budynku będzie wykorzystywany na rehabilitację. Będziemy mieli szatnię, w której dzieci będą mogli swobodnie się ubierać i przebierać. Do dziś wykorzystywaliśmy każdy zakamarek, każde miejsce jest wykorzystywane do terapii i zajęć terapeutycznych naszych dzieci. Rodzice i dzieci korzystający z wczesnej interwencji będą mieli zupełnie osobny segment, pięć sal dydaktycznych, trzy do zajęć indywidualnych - kontynuowała.

We wtorek uroczyście i oficjalnie dokonano otwarcia nowego skrzydła. W uroczystości wzięli udział między innymi poseł Stanisław Lamczyk, marszałek Mieczysław Struk, władze powiatu kartuskiego, gminy Sierakowice oraz gmin, z terenu których do ośrodka uczęszczają dzieci, sponsorzy i darczyńcy placówki, a wśród nich główni fundatorzy i inicjatorzy przedsięwzięcia Teresa i Kazimierz Woźniak.

Wszystkich zaproszonych gości powitała dyrektor placówki Julita Krzebietke.

-Miejsce, które powstawało z wielką radością i entuzjazmem, w poczuciu, że tworzy się zupełnie nowy świat i świadomością, że pragnienie raz wypowiedziane przez jedną osobę, a powtarzane przez następne staje się celem dla wszystkim, celem dla wielu. Determinacja państwa Woźniak sprawiła, że powstało miejsce wyjątkowe, to w którym dzisiaj się spotykamy. Sukcesem jest nie tylko powstanie tego obiektu, ale przede wszystkim zgromadzenie wokół tej inicjatywy wielu dobroczyńców i wielu ludzi, tych państwa, których gościmy tutaj za co serdecznie w swoim imieniu i całej społeczności ośrodka dziękuję - dziękowała Julita Krzebietke.

Sponsorzy, darczyńcy i przedstawiciele instytucji, dla których ważny jest los placówki otrzymali pamiątkowe tabliczki z okazji otwarcia nowego skrzydła. Podopieczni ośrodka podziękowali im też uśmiechem i specjalnie na tę okazję przygotowanym występem artystycznym.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.