Sierakowice. Musicale, musicale... czyli koncert w szkole

czwartek, 29 października 2015 r., 14:53
fot. nadesłane/ZSP Sierakowice

W ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się koncert, podczas którego można było usłyszeć najsłynniejsze i najbardziej porywające szlagiery musicalowe w wykonaniu Leszka Boliboka.

19 października w ZSP odbyła się nietypowa lekcja - lekcja muzyki na sali gimnastycznej. W ramach edukacji muzycznej powiązanej z szeroko pojętą wiedzą o kulturze uczniowie mieli okazję "na żywo" zapoznać się z historią musicalu, który jest formą teatralną, łączącą muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec.

Dzień Muzyki uczczono w szkole koncertem w wykonaniu Leszka Boliboka, który przyjął zaproszenie nauczyciela wiedzy o kulturze Ewy Szlaga- Ortmann i zaprezentował uczniom ZSP i ZSZ program muzyczny popularyzujący wiedzę o musicalu i muzyce w ogóle. Grając na skrzypcach klasycznych i elektrycznych, w towarzystwie akompaniamentu gitary elektrycznej, gość wykonał najsłynniejsze i najbardziej porywające szlagiery musicalowe. Począwszy od głównego motywu ze "Skrzypka na dachu", przez hity z takich przedstawień i filmów jak: "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Mary Poppins", "West Side Story", "My Fair Lady", aż po rockowe ballady z superprodukcji "Jesus Christ Superstar" i liryczne kompozycje z "Evity". Koncert zakończył się znanym i lubianym motywem muzycznym z filmu "Piraci z Karaibów". Przy tych dźwiękach uczniowie rozeszli się do klas.

- Mam nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się do popularyzacji muzyki, zachęci młodzież i nauczycieli do odwiedzania Teatru Muzycznego w Gdyni, który może się poszczycić wieloma wybitnymi realizacjami musicalowymi - podkreśla Ewa Szlaga-Ortmann.

nadesłane: Ewa Szlaga-Ortmann/ZSP Sierakowice
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.