Nauczyciele z małej kaszubskiej szkoły na międzynarodowym szkoleniu

środa, 11 listopada 2015 r., 14:02
fot. nadesłane/Halina Bobrowska

Czworo nauczycieli z Ośrodka Edukacji Kaszubskiej - Szkoły Podstawowej w Starej Hucie wyjechało do Portugalii, by wziąć udział w szkoleniu w ramach programu Erasmus+. Tam dzielili się swoimi doświadczeniami i metodami pracy z innymi uczestnikami warsztatów, a także poznawali nowe miejsca.

Nauczyciele z OEK SP w Starej Hucie wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu w portugalskim mieście Porto. W warsztatach, które prowadzone były w języku angielskim i niemieckim, uczestniczyli nauczyciele z Niemiec, Litwy, Łotwy, Finlandii, Islandii, Słowenii, Słowacji, Grecji i Polski. Oprócz dzielenia się wiedzą na temat zarządzania projektami i wymiany młodzieży, uczestnicy kursu opowiadali o swoich szkołach, pracy i prezentowali region, z którego przyjechali. Warto dodać, że nasze kaszubskie szkoły w Starej Hucie i Bączu bardzo się wszystkim podobały.

Zajęcia trwały cały dzień, często do późnego wieczora. Ale była też możliwość zwiedzenia pięknego i ciekawego zabytkowego miasta Porto oraz skosztowania tamtejszego słynnego wina - nomen omen - porto. Wyjazd był wspaniałą okazją, aby nauczyć się czegoś, poznać nowe miejsca i nowych ludzi, poprawić swoje kompetencje językowe, a przede wszystkim przyjrzeć się ciekawym pomysłom na urozmaicanie i wzbogacenie oferty edukacyjnej.

nadesłane: Halina Bobrowska - dyrektor OEK SP w Starej Hucie
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.