Powiat. "Mikołaj dla Dzieci" - dołącz do akcji!

czwartek, 12 listopada 2015 r., 15:40
fot. nadesłane

Święta Bożego Narodzenia to czas dobroci, przyjaźni oraz szczerej pomocy drugiemu człowiekowi. Teraz i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Rusza akcja "Mikołaj dla Dzieci". Jeżeli chcesz, by w domach ubogich dzieci zagościła rodzinna i pełna miłości atmosfera - dołącz do kampanii! Spraw, by i one poczuły magię tych świąt.

Ruszyła tegoroczna zbiórka na rzecz najbardziej potrzebujących. Już dzisiaj możesz wesprzeć akcję. Wystarczy przesłać dowolną sumę pieniędzy na numer konta bankowego PKO Bank Polski 52 1020 1866 0000 1102 0054 5871. W tytule należy wpisać: MIKOŁAJ dla DZIECI 2015. Dzięki zebranym funduszom, organizatorzy przedsięwzięcia zorganizują paczki dla rodzin ubogich z powiatu kartuskiego.

- Pomoc uzyskają głównie rodziny, które są pod stałą opieką fundacji. Jeżeli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, to zgłosimy się również do gminnych ośrodków pomocy społecznej, w celu pomocy też innym osobom, które one wytypują. Oczywiście, jeżeli o wsparcie poprosi rodzina spoza naszego powiatu, to również jej go udzielimy - mówi Magdalena Borkowska.

Będą to paczki, w których znajdzie się coś dla każdego. Nie zabraknie też produktów, które pomogą w przygotowaniu świątecznych potraw i ciast.

- Chcemy, aby w paczkach znalazł jakiś drobiazg dla dziecka, który pasowałby do chłopca i do dziewczynki. Będzie też drobny upomink dla rodziców, czekolada lub bąbonierka. Nie zabraknie też wędliny paczkowanej czy migdałów. Bedą to przede wszystkim produkty ekskluzywne, na które rodzicom byłoby szkoda przeznaczyć pieniądze. Coś czego nie kupią sobie sami - dodaje.

Jak informują organizatorzy, akcję "Mikołaj dla Dzieci" można wesprzeć do ostatniego tygodnia przed Bożym Narodzeniem, czyli do 17 grudnia 2015 roku. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia zakupią towar, a paczki trafią do rodzin ubogich tuż przed świętami.

Dłużej nie zwlekaj i już dzisiaj dołącz do akcji! I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Dołóż swoją cegiełkę dobroci.

Organizatorem akcji jest Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i Ich Rodzinom. Ich siedziba mieści się w Kartuzach przy ulicy Kościerskiej 11i. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z Magdaleną Borkowską pod numerem telefonu 539 001 600 lub na stronie internetowej www.fundacjapomorskie.pl

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.