Gmina Przodkowo. Inspekcja gotowości bojowej jednostek OSP

poniedziałek, 16 listopada 2015 r., 12:29
fot. OSP Czeczewo

Przez cały rok, w niedziele, święta i noce, ochotnicy z całego powiatu są w ciągłej gotowości do ochrony ludzkiego życia i mienia. Jednak od kilku tygodni w strażnicach wszystkich jednostek zauważyć można jeszcze bardziej intensywny ruch. Druhowie przeglądają, konserwują i czyszczą sprzęt a także dopieszczają wszystko w najmniejszych szczegółach. Wszystko po to, aby udowodnić, że ich jednostka gotowa jest na stawienie czoła każdemu zagrożeniu.

W październiku rozpoczęły się bowiem inspekcje prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władz Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych i urzędów gmin. Komisje skrupulatnie i szczegółowo przyglądają się wszystkim jednostkom w powiecie. Wszystko to po to, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

W tym roku przeglądy odbyły się już w czterech gminach. W każdej z nich, druhowie spisali się na medal. I choć jednostki różnią się od siebie, to wszystkich druhów łączy jedno - zaangażowanie w to co robią, dbałość o dostępny sprzęt i co najważniejsze pełna gotowość do bezinteresownej i pełnej poświęcenia pracy na rzecz swojej, lokalnej społeczności.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.