Kartuzy. Ruszyły prace przy budowie obwodnicy

wtorek, 17 listopada 2015 r., 11:40
fot. MSz

Niedawno rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnicy Kartuz. Aktualnie prowadzona jest wycinka lasu w miejscu, w którym ma powstać droga. Jak zapowiada kartuski ZDW, pierwsza łopata przy budowie obwodnicy ma zostać wbita pomiędzy końcem listopada a początkiem grudnia bieżącego roku.

Niedawno rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie obwodnicy Kartuz. Póki co, polegają one na wycince czterech hektarów drzew pod przyszłą drogę. Prowadzi je kartuskie nadleśnictwo i mają zostać zakończone do końca 2015 roku.

Oprócz tego, jak informuje sekretarz gminy Kartuzy, Tomasz Nadolny, do Urzędu Miejskiego niedawno wpłynęła też decyzja o zmianie organizacji ruchu na terenie przyszłej obwodnicy. Kilka dni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku ogłosił też przetarg na wykonanie tablic informacyjnych i pamiątkowych przy obwodnicy.

O szczegółowych terminach robót jeszcze niewiele wiadomo. Wynika to z tego, że jak dotąd nie doszło do podpisania umowy o realizację zadania. Chociaż gdańskie ZDW rozstrzygnęło przetarg, który wygrała firma Strabag, oferująca wykonanie zadania za niecałe 18.000.000 zł, to jeden z oferentów postanowił odwołać się od tej decyzji.

- Jest już po proteście, jeden oferent, który złożył pozew przegrał. Na dniach nastąpi podpisanie umowy. Pierwszą łopatę powinniśmy wbić gdzieś pomiędzy końcem listopada a początkiem grudnia - mówi Jerzy Wojewódka z kartuskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Według zapowiedzi, prace mają zostać zakończone do 2016 roku, zaś trasa ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie do końca lutego 2017 roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.