Kolejny zatrzymany z narkotykami - tym razem 17-latek

wtorek, 17 listopada 2015 r., 19:30
fot. archiwum

Policjanci Posterunku Policji w Somoninie zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu, u którego w trakcie kontroli znaleźli narkotyki. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Za posiadanie środków odurzających, zgodnie z ustawą grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 16-tej w miejscowości Wyczechowo policjanci z Somonina zatrzymali do kontroli drogowej skuter, którym kierował młody mężczyzna. W czasie kontroli był on bardzo zdenerwowany i początkowo podawał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane osobowe. Dodatkowo w trakcie szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z zielonym suszem.

Przeprowadzone badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. 17-latek został zatrzymany i przewieziony na posterunek, gdzie usłyszał zarzuty. Zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.