Żuromino. Kolejne podpalenie na terenie rzeźni? Tym razem straty sięgają 900.000 zł

środa, 18 listopada 2015 r., 09:21
fot. archiwum

Dwie ciężarówki wraz z chłodniami uległy spaleniu w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę na terenie rzeźni w Żurominie. Straty wstępnie oszacowano na około 900.000 zł. Jest to już drugi na terenie tego zakładu, a trzeci w okolicy pożar w ostatnim czasie. Najprawdopodobniej przyczyną tych zdarzeń było umyślne podpalenie.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał około godziny 2.40. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki OSP z Kamienicy Szlacheckiej i Stężycy oraz JRG Kartuzy. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że na parkingu przy rzeźni palą się ciągnik siodłowy marki Scania wraz z naczepą - chłodnią oraz wolnostojąca chłodnia i ciągnik siodłowy marki DAF. Z uwagi na wyciekające z pojazdów paliwo, zastosowano środek pianotwórczy. Z żywiołem przez dwie godziny walczyło 17 strażaków.

Spaleniu całkowicie uległy dwie ciężarówki wraz z chłodniami. Straty wstępnie oszacowano na około 900.000 zł. Podczas akcji uratowano za to sprzęt o wartości niemal 1.000.000 zł, w tym samochód ciężarowy, przyczepę do przewozu żywca, ciągnik siodłowy Volvo oraz samochód marki Żuk.

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Jak informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej komendy, Magdalena Formela, na miejscu obecnie pracują policjanci wraz z technikiem, który zabezpiecza ślady.

Przypomnijmy, że to już drugi pożar na terenie tego zakładu, a trzeci w okolicy. Pod koniec września niedzielnym późnym wieczorem doszło także do podpalenia dwóch ciężarówek, które uległy całkowitemu zniszczeniu. Wówczas straty sięgnęły 400.000 zł. Jak informowaliśmy, domniemanego sprawcę pożaru zarejestrowały kamery monitoringu. W tej sprawie nadal policja prowadzi postępowanie.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.