Zespół Sarcast wydał instrumentalną wersję "Syna Słońca"

czwartek, 19 listopada 2015 r., 15:35
fot. nadesłane/Sarcast

Kartuski zespół Sarcast tworzony przez Łukasza Sowińskiego i Michała Lange nie próżnuje i niespełna pół roku po premierze debiutanckiego albumu "Syn Słońca", postanowił wydać instrumentalną wersję. Oprócz tego muzycy gościnnie wystąpią na płycie bydgoskiego producenta muzycznego, Pawbeatsa. Pojawią się tam obok Quebonafide czy też Justyny Steczkowskiej.

Michał Lange i Łukasz Sowiński z kartuskiego Sarcastu nie spoczywają na laurach. Niecałe pół roku po wydaniu debiutanckiego "Syna Słońca", który został wydany niezależnie w formule Forin Limited, postanowili dalej rozwijać swój projekt muzyczny.

- Materiał został bardzo ciepło przyjęty przez środowisko muzyczne i słuchaczy, których grono cały czas się poszerza. Pozytywny odbiór motywuje nas do dalszej pracy i konsekwentnego rozwijania stylu, który zaprezentowaliśmy na "Synu Słońca" - mówią muzycy.

Kartuscy muzycy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy, przygotowali instrumentalną edycję "Syna Słońca", która pojawiła się już w internecie. Oprócz tego zespół został zaproszony do gościnnego udziału w drugiej płycie znanego bydgoskiego producenta muzycznego, Marcina "Pawbeatsa" Pawłowskiego. 17 listopada w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca jego nowej płyty, która nosić będzie tytuł "Pawbeats Orchestra". Znakiem rozpoznawczym Pawłowskiego jest utwór "Euforia" z gościnnym udziałem Quebonafide i Kasi Grzesiek. Na płycie muzycy Sarcast wystąpią obok Natalii Nykiel, VNM'a, KęKę, Quebonafide, Justyny Steczkowskiej, Mama Selita, czy duetu Dwa Sławy."

- Jest nam bardzo miło, że Pawbeats przy dobieraniu gości na nową płytę pomyślał właśnie o naszym duecie i bez wahania na propozycję przystaliśmy. Obecność na "Pawbeats Orchestra" uczy nas nowego systemu pracy przy komponowaniu utworów i daje możliwość poznania wielu ciekawych ludzi związanych ze środowiskiem muzycznym. Premiera "Pawbeats Orchestra" odbędzie się 19 lutego 2016 - tłumaczą członkowie zespołu.

Instrumentalnej wersji "Syna Słońca" można posłuchać za pośrednictwem strony Deezer pod tym adresem.

- Osoby, które chciałyby posłuchać naszej muzyki w bezstratnej jakości zachęcamy do skorzystania z pakietu HiFi oferowanego przez serwis Tidal - umożliwia on odsłuch utworów w formacie FLAC, który wielokrotnie przewyższa jakość tradycyjnej mp3'ki - mówią muzycy.

Tymczasem płyta w tradycyjnej wersji jest w ciągłej sprzedaży na zespołowym koncie allegro za pośrednictwem odnośnika synslonca.pl. Co podkreślają muzycy, warto posiadać swój egzemplarz ze względu na niecodzienną, kolekcjonerską formę wydawniczą.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.