Przedstawicielki żukowskiego gimnazjum na gali w MEN-ie

czwartek, 19 listopada 2015 r., 21:47
fot. nadesłane

"Otwarta Szkoła - projekty na rzecz promowania lokalnych inicjatyw społecznych" to VI edycja konkursu Ministra Edukacji Narodowej. W 2015 roku konkurs organizowany był przez Fundację "Kapitan Światełko". Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych projektów współpracy pomiędzy szkołami a organizacjami pozarządowymi.

6 października 2015 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej nadesłane wnioski. W składzie komisji znaleźli się wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego zajmujący się tematyką działań społecznych, przedsiębiorcy zaangażowani w projekty charytatywne, przedstawiciele niezależny organizacji pozarządowych, centrów wolontariatu oraz ośrodków wsparcia organizacji pozarządowych.

Komisja obradowała z udziałem obserwatora Ministerstwa Edukacji Narodowej. W toku obrad wyłoniono dziesięć projektów, a wśród nich Festyn Rodzinny "Sięgając gwiazd" (zadanie to współfinansowane było przez Urząd Gminy Żukowo a realizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Heweliusz)

- Następnym etapem była ocena projektów w trakcie wizyt studyjnych - powiedziała Mirosława Żołna, dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie. - W naszej szkole odbyła się ona 9 listopada 2015 roku. Tego dnia dwóch przedstawicieli Fundacji "Kapitan Światełko" przeprowadziło wywiady z członkami stowarzyszenia, nauczycielami, uczniami oraz przedstawicielami organu prowadzącego. Już w następnym tygodniu przedstawiciele nauczycieli i stowarzyszenia zostali zaproszeni do MEN na uroczystą galę.

W uroczystości wziął udział Wiceminister Tadeusz Sławecki. W swoim wystąpieniu minister podkreślił ważność otwarcia się szkoły na społeczność lokalną. Projekt "Sięgając gwiazd" nie otrzymał nagrody pieniężnej, ale szkoła i stowarzyszenie wzbogaciło się o dwa tablety.

Wszystkie wyróżnione projekty zostaną opisane w katalogu dobrych praktyk współpracy.

W gali wzięły udział: Mirosława Żołna, dyrektorka gimnazjum, Magdalena Gołębiewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz nauczycielki - Aleksandra Kobiela i Justyna Juńska-Nacel.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.