Firmy, które wspierają sportowców

środa, 25 listopada 2015 r., 09:32
fot. nadesłane

Polscy sportowcy dają nam wiele powodów do radości! Sięgając coraz częściej po najważniejsze tytuły i trofea, zachęcają kibiców do uważnego śledzenia ich sportowych poczynań, a najróżniejsze firmy do wspierania ich wysiłków…

Firmy, które pomagają sportowcom

Sport staje się coraz popularniejszy - to trend, który pociąga za sobą coraz szersze rzesze ludzi. Chętnie kibicujemy reprezentantom kraju w konkretnych dyscyplinach, z zapartym tchem śledzimy też kolejne sukcesy ukochanych drużyn i ulubionych sportowców. Nadzieja na następny udany mecz polskich piłkarzy albo kibicowanie skoczkom narciarskim to zresztą doskonały pretekst do miłego spotkania z przyjaciółmi. W samotności albo z zaprzyjaźnionym miłośnikiem sportu można też aktywnie wypoczywać, np. biegając w sobotni poranek po lesie, trenując w ten sposób do półmaratonu. Sportowcom amatorom i wiernym kibicom w oczy na pewno rzucają się logo sponsorów albo nazwy sponsorów tytularnych poszczególnych imprez sportowych. Rodzimi kibice bez wątpienia najczęściej spoglądają na logo Polskiego Koncernu Naftowego "Orlen", który sponsoruje m.in. polskich siatkarzy, wybranych lekkoatletów i motocyklistów. Charakterystyczny biało-czerwony znak z orłem dostrzec mogą też amatorzy biegania, którzy startują w Orlen Warsaw Marathon. Wsparcie sportowców pokazuje, że firma przywiązuje ogromną wagę do promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, pragnie też wspierać rozwój polskich sportowców i poszczególnych dyscyplin. Podobnymi celami kieruje się też globalna marka Amway, wspierając m.in. AC Milan.

Suplementy diety dla sportowców od Amway

W jaki sposób lider sprzedaży bezpośredniej angażuje się w sportowe sukcesy piłkarzy z Mediolanu? W ramach współpracy między naukowcami marki suplementów diety Nutrilite należącej do Amway firma zapewnia sportowcom suplementację indywidualnie dobraną do ich potrzeb. Nutrilte to marka bazująca na składnikach roślinnych, które hoduje się na certyfikowanych farmach organicznych (program certyfikacji Nutricert) należących do Amway. Składniki roślinne są więc pod odpowiednią kontrolą, od ziarna aż po ostateczny produkt. Uprawy, zlokalizowane głównie w Meksyku, Brazylii i Stanach Zjednoczonych, są w pełni ekologiczne, wolne od herbicydów i pestycydów. Jakość roślin jest dokładnie sprawdzana - eksperci każdą partię suplementów poddają średnio 300 surowym testom kontroli jakości, co w ciągu roku daje łączną liczbę 500 tysięcy. Żadne inne suplementy nie są produkowane z takim zaangażowaniem. Za jakością Nutrilite stoi nie tylko jeden z największych zespołów naukowych w sektorze suplementów diety, ale też ponad 80-letnie doświadczenie na rynku - marka Nutrilite wyprodukowała pierwszy w USA suplement multiwitaminowo-mineralny dostępny w ogólnej sprzedaży. Jego historia sięga 1934 roku, dzisiaj marka oferuje ponad 200 preparatów. Marka nadal się rozwija, a za badania odpowiada własna instytucja naukowo-badawcza Instytut Zdrowia Nutrilite, w skład której wchodzi 100 naukowców światowej sławy, zajmujących się takimi dziedzinami, jak: fitochemia, medycyna prewencyjna, żywienie dzieci, ochrona zdrowia i nutrigenomika. Przez 50 lat istnienia IZN zarejestrował 200 patentów. Badacze biorą udział w zagranicznych spotkaniach naukowych, konsultują także efekty swojej pracy z Naukowym Zespołem Doradczym. Takim zapleczem naukowym w branży suplementów diety może poszczycić się tylko Nutrilite.

AC Milan pod skrzydłami Nutrilite

Współpraca Nutrilite z kultowym klubem piłkarskim z Mediolanu trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Sportowcy grający w barwach AC Milan pochodzą z rożnych zakątków świata, zatem ich posiłki są bardzo zróżnicowane, odmienne są też potrzeby odżywcze. Nutrilite podchodzi do każdego z zawodników indywidualnie, dostosowując suplementację diety do sposobu odżywiania i sportowych potrzeb. Na tym jednak nie kończy się zaangażowanie marki - Nutrilite współpracuje z MilanLab, czyli z należącym do klubu Ośrodkiem Szkoleniowo- Badawczym pod Mediolanem (w Milanello), przekazując mu niezbędne know-how i współpracując ze specjalistami opiekującymi sie sportowcami. Ważnym elementem pracy MilanLab jest również wspieranie wydolności fizycznej piłkarzy AC Milan.

Marka suplementów diety Nutrilite exclusively from Amway wspiera też wielu innych zawodowych sportowców, a także imprezy sportowe dla amatorów. Nutrilite to oficjalny suplement diety znanego łotewskiego siatkarza plażowego Martinsa Plavinsa, którego największymi sukcesami były do pory brązowy medal olimpijski przywieziony w 2012 roku z Londynu i brązowy medal Mistrzostw Europy, który w 2010 roku zdobył w Berlinie. Logo Nutrilite dostrzec mogą też miłośnicy biegania, którzy startują chociażby w warszawskich imprezach, jak np. w największej w Polsce imprezie biegowej (15 000 uczestników) Bieg Niepodległości czy Bieg Konstytucji.

Tylko najlepsze suplementy diety mogą sprostać wymaganiom czynnych sportowców. Warto sięgać po nie także wtedy, kiedy sport uprawiamy tylko amatorsko. Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta w towarzystwie sprawdzonego suplementu i regularna aktywność fizyczna to gwarancja zarówno zdrowia, jak i dobrego samopoczucia.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.