Uczniowie ZSP w Sierakowicach finalistami ogólnopolskiego konkursu

środa, 25 listopada 2015 r., 21:47
fot. nadesłane/ZSP Sierakowice

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wygrali powiatowe eliminacje konkursu "Szlak Bojowy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych - od zesłania do zniewolenia". Dzięki temu reprezentowali powiat kartuski w ogólnopolskim konkursie historycznym w Zakopanem. Tam także byli najlepsi.

Dnia 9 października br. uczniowie klasy drugiej licealnej ZSP w Sierakowicach wygrali powiatowe eliminacje konkursu "Szlak Bojowy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych - od zesłania do zniewolenia". W przeddzień Święta Niepodległości reprezentowali powiat kartuski w ogólnopolskim konkursie historycznym w Zakopanem. W góry wyruszyło pięcioro uczniów: Angelika Bronk, Ewelina Piepiórka, Mateusz Smętoch, Irmina Klajn i Sebastian Sildatk oraz dyrektor Grzegorz Machola i nauczyciel historii Łukasz Reiter. 

Młodzież udowodniła, że wygrana w pierwszym etapie nie była przypadkowa. Ciężka praca opłaciła się, ponieważ w kategorii szkół ponadgimnazjalnych sierakowicka placówka zajęła I miejsce. Na drugiej pozycji znaleźli się reprezentanci powiatu łowickiego, a na trzeciej tatrzańskiego.

Finał konkursu wpisał się w obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dopełnieniem niecodziennego wydarzenia była uroczysta Msza Święta odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uczniowie z Sierakowic w regionalnych strojach kaszubskich modlili się w intencji Ojczyzny. Następnie młodzież złożyła kwiaty pod Krzyżem - Miejscem Pamięci Narodowej.

- Udział w ogólnopolskim etapie konkursu jest dla nas nie tylko zaszczytem, ale również wyzwaniem. Aby dotrzeć na południe, przemierzyliśmy spory odcinek trasy - od morza, aż po góry - podkreślają reprezentanci naszego powiatu - Opłacało się, oprócz wspomnień przywieźliśmy I miejsce. Śmiało możemy powiedzieć, że w Tatry wyruszyliśmy drogą zwycięstwa!

nadesłane: ZSP Sierakowice
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.