Ogólnopolska Akademia Programowania w Przodkowie

czwartek, 26 listopada 2015 r., 12:12
fot. nadesłane/ZSP Przodkowo

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie wzięli udział w pozalekcyjnych zajęciach, które odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Prowadziła je Renata Leszczyńska - nauczyciel programowania w tamtejszej placówce.

Ogólnopolska Akademia Programowania jest przedsięwzięciem edukacyjno-społecznym realizowanym przez Stowarzyszenie Talent na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Projekt odpowiada na potrzebę kształtowania i rozwijania zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród uczniów.

W ramach Akademii opracowana została nowatorska koncepcja nauczania programowania. Zorganizowano także 3-dniowe warsztaty dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli oraz zajęcia pozalekcyjne w tzw. Strefach Programowania dla ok. 2000 uczniów z całej Polski. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie zajęcia Akademii Programowania odbywały się w czterech cyklach - w soboty w godzinach od 8.15 do 12.30.

nadesłane: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.