Nie żyje Krzysztof Ortmann - były dyrektor szkoły w Łapalicach

poniedziałek, 30 listopada 2015 r., 11:50
fot. archiwum

Nie żyje Krzysztof Ortmann. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że były dyrektor Szkoły Podstawowej w Łapalicach popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono w poniedziałek rano w jego mieszkaniu.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że nauczyciel targnął się na własne życie.

- Wykonaliśmy czynności na miejscu zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Okoliczności ujawnione na miejscu, a także fakt, że nieżyjący był w mieszkaniu sam, zamknięty, wskazują, że doszło do samobójstwa - mówi prokurator Marek Kopczyński.

Krzysztof Ortmann od 1994 roku pracował w oświacie. Był nauczycielem. Uczył matematyki, informatyki i zajęć technicznych między innymi w Szkole Podstawowej w Łapalicach. Z tą szkołą związany był od 2000 roku. Od września 2014 roku do kwietnia br. pełnił funkcję dyrektora szkoły w Łapalicach. Ze stanowiska został odwołany przez burmistrza Kartuz na skutek zdarzenia, podczas którego na feryjnym wyjeździe do Kartuz na kilkanaście minut zaginęła jedna z uczennic. Krzysztof Ortmann odwołał się od decyzji burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, który unieważnił decyzję Mieczysława Gołuńskiego.

Dał się poznać jednak nie tylko jako pedagog, ale także miłośnik jazdy na rowerze. W ubiegłym roku w jeden dzień na rowerze pokonał trasę z Kartuz do Warszawy, zaś w wiosną br. w dobę dotarł jednośladem do Częstochowy.

Krzysztof Ortmann miał 47 lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.