Są wyniki sekcji zwłok 15-latka

wtorek, 1 grudnia 2015 r., 13:10
fot. archiwum

Ustalenia biegłego medycyny sądowej wskazują, że 15-letni mieszkaniec gminy Żukowo, którego ciało w niedzielne popołudnie znaleziono w rowie melioracyjnym, zmarł w następstwie utonięcia. Pobrano też krew od denata celem sprawdzenia, czy był pod wpływem alkoholu bądź innych substancji toksycznych.

Przypomnijmy, że ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-latek miał w sobotę udać się z Małkowa na imprezę andrzejkową do Żukowa. Gdy nie wrócił do domu poszukiwania nastolatka rozpoczęła jego rodzina. Około godziny 14. matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie na policję. Godzinę później ciało 15-latka w rowie melioracyjnym przy ulicy Gdyńskiej w Żukowie na wysokości górnego kościoła znalazł jego brat.

Podczas oględzin ciała na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych obrażeń wskazujących na to, by do zgonu 15-latka przyczyniły się osoby trzecie, bądź też poniósł śmierć na skutek wypadku komunikacyjnego. Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok nastolatka wskazuje, że utonął.

- Wynik sądowo - lekarskiej sekcji zwłok wskazuje, że 15-latek zmarł w następstwie utonięcia. W czasie badania pośmiertnego nie znaleziono uszkodzeń w powłokach ciała, kościach i narządach wewnętrznych. Biegły wstępnie stwierdził także zmiany chorobowe w obrębie serca - informuje szef kartuskiej prokuratury, Marek Kopczyński.

Jak dodaje, podczas badania pobrano także krew celem ustalenia, czy nastolatek był pod pływem alkoholu bądź też innych substancji toksycznych.

Wyniki badań mają być znane za około miesiąc.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.