Dzierżążno. Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów szpitala

piątek, 4 grudnia 2015 r., 10:27
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

W czwartek najmłodszych pacjentów szpitala w Dzierżążnie odwiedził Mikołaj. Tym samym wywołał na twarzach dzieci uśmiech i radość, a czwartkowe przedpołudnie upłynęło maluchom w świątecznej atmosferze.

Choć Mikołajki dopiero w niedzielę, już w czwartek małych pacjentów szpitala w Dzierżążnie z upominkami odwiedził Mikołaj. A wszystko to za sprawą projektu Szkolnego Koła Caritasu w Kościerzynie "Czynna miłość - uśmiech dzieci", w ramach którego wręczyło prezenty najmłodszym pacjentom placówki w Dzierżążnie. Głównym celem projektu było spowodowanie uśmiechu na twarzach dzieci, przez co na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu i szybciej wrócą do zdrowia.

I tak też się stało. W czwartkowe przedpołudnie mali pacjenci tryskali radością, a odwiedziny Mikołaja wraz z upominkami i rozśpiewanymi pomocnikami sprawiły, że dało się odczuć magię zbliżających się świąt. Z podarunkami Mikołaj odwiedził też Dziecięcy Oddział Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Wydarzenie organizacyjnie i artystycznie wspierali kapelan Szpitala w Kościerzynie ksiądz Wiesław Badaszyk oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Jak informuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, akcję wsparł także szpital w Kościerzynie oraz pracownicy placówki w Dzierżążnie. Poza słodkimi upominkami dla dzieci, z zebranych środków zakupiono też wyposażenie dla świetlic szpitala, m.in. gdy edukacyjne, malowanki, tablice, gry zręcznościowe.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.