Dzierżążno. Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów szpitala

piątek, 4 grudnia 2015 r., 10:27
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

W czwartek najmłodszych pacjentów szpitala w Dzierżążnie odwiedził Mikołaj. Tym samym wywołał na twarzach dzieci uśmiech i radość, a czwartkowe przedpołudnie upłynęło maluchom w świątecznej atmosferze.

Choć Mikołajki dopiero w niedzielę, już w czwartek małych pacjentów szpitala w Dzierżążnie z upominkami odwiedził Mikołaj. A wszystko to za sprawą projektu Szkolnego Koła Caritasu w Kościerzynie "Czynna miłość - uśmiech dzieci", w ramach którego wręczyło prezenty najmłodszym pacjentom placówki w Dzierżążnie. Głównym celem projektu było spowodowanie uśmiechu na twarzach dzieci, przez co na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu i szybciej wrócą do zdrowia.

I tak też się stało. W czwartkowe przedpołudnie mali pacjenci tryskali radością, a odwiedziny Mikołaja wraz z upominkami i rozśpiewanymi pomocnikami sprawiły, że dało się odczuć magię zbliżających się świąt. Z podarunkami Mikołaj odwiedził też Dziecięcy Oddział Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Wydarzenie organizacyjnie i artystycznie wspierali kapelan Szpitala w Kościerzynie ksiądz Wiesław Badaszyk oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Jak informuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, akcję wsparł także szpital w Kościerzynie oraz pracownicy placówki w Dzierżążnie. Poza słodkimi upominkami dla dzieci, z zebranych środków zakupiono też wyposażenie dla świetlic szpitala, m.in. gdy edukacyjne, malowanki, tablice, gry zręcznościowe.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.