"Hopowianki" rękodziełem promowały kulturę regionu

środa, 9 grudnia 2015 r., 16:06
fot. nadesłane/Beata Ludwichowska

Koło Gospodyń Wiejskich "Hopowianki" zorganizowało wyjazd do Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów w Chmielnie. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach garncarskich, uczyli się haftu i poznawali kulturę regionu.

"Hopowianki" wybrały się do Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów. Wzięły tam udział w warsztatach garncarskich. Podczas zajęć wszyscy z zaangażowaniem tworzyli gliniane naczynia i poznawali kulturę regionu. W ramach projektu, który dotowany był przez przodkowski samorząd, panie z Koła oraz dzieci i młodzież uczyły się też haftu pod okiem Salomei Rzeszewicz z chwaszczyńskiego Koła Hafciarskiego, a podczas zajęć plastycznych wykonywały m.in. ozdoby z wikliny papierowej i kartki świąteczne.

Uczestnicy projektu cieszyli się, że poznali nowe miejsce i mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

nadesłane: Beata Ludwichowska
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.