Kolarstwo. Cartusia jednym z najlepszych klubów w kraju

piątek, 11 grudnia 2015 r., 17:36

W ubiegły weekend w Pruszkowie podsumowano sezon kolarski 2015. Był to znakomity rok dla kartuskich zawodników. Cartusię, reprezentującą Ludowe Zespoły Sportowe, uznano jednym z najlepszych klubów w Polsce.

W Pruszkowie odbyła się gala podsumowująca sezon kolarski 2015. Wśród wyróżnionych znalazł się kartuski klub. GKS Cartusia Kartuzy został najlepszym przełajowym klubem juniorów w Polsce, a Szymon Sajnok wygrał punktację indywidualną na szosie.

Szymon Sajnok zwyciężył Challange PZKol w kategorii juniorów uzyskując 1039 pkt. Na ponad stu punktujących zawodników na 11 miejscu z 277 pkt uplasował się Artur Sowiński, 16 miejsce zajął Adrian Kaiser, 30 miejsce Remigiusz Komisarek, natomiast Maciej Pojawa znalazł się na 52 pozycji. Klubowo kartuzianie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie 1697 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej juniorek PZKol - MTB Patrycja Lorkowska zajęła 10 lokatę, a Karolina Perekitko uplasowała się na 15 miejscu. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej PZKol w kategorii junior tor sprint Michał Dąbrowski-Sadło zajął 7 miejsce, zaś Maciej Pojawa 9 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej PZKol w kolarstwie przełajowym juniorów Szymon Sajnok zajął 3 miejsce z 327 pkt, Artur Sowiński - 6 miejsce z 249 pkt, Adrian Kaiser - 16 miejsce z 178 pkt, a Maciej Pojawa 31 miejsce zdobywając 84 pkt. W kategorii juniorek indywidualnie Patrycja Lorkowska zajęła 4 miejsce z 392 pkt, zaś Karolina Perekitko znalazła się na 9 miejscu uzyskując 145 pkt.

Cartusia została najlepszym przełajowym klubem w kategorii juniorów zdobywając 828 pkt, natomiast wśród juniorek klubowo zajęła drugie miejsce z dorobkiem 537 pkt.

nadesłane: Dariusz Malecki