ColoRed z Kaszub w utworze "All About That Bass"

czwartek, 17 grudnia 2015 r., 12:53
fot. internet/www.facebook.com/officialcolored

Zespół ColoRed z Kaszub wydał swój pierwszy, profesjonalny teledysk. Młodzi piosenkarze przedstawiają utwór "All About That Bass" we własnej aranżacji. Od teraz każdy może posłuchać piosenki w nowym wydaniu, która w sieci krąży od niedzieli. W ciągu trzech dni została odsłuchana już ponad 2500 razy.

W niedzielę grupa młodych artystów, pochodząca z różnych okolic Kaszub, wydała swój pierwszy teledysk. Zespół ColoRed składa się z pięciu młodych osób w wieku od 19 lat do 24 lat. Łączy ich jedno - pasja do muzyki. Wśród nich jest również mieszkanka Kartuz Dominika Kwiatkowska, która pochodzi z Żukowa. W skład zespołu wchodzą też Gosia Prange, Mariusz Preihs, Natalia Modzelewska i Martyna Mazur.

- Piątka kreatywnych, pozytywnych, pełnych energii i połączonych wyjątkową miłością do muzyki osób - informują na swoim profilu na Facebook'u.

Młodzi artyści są grupą przyjaciół, których połączyła muzyka. Zawsze mają czas na wspólne wyjście, na przykład na kawę. Grają od dawna, ale niektórzy dołączyli do zespołu w maju. Martyna i Gosia są finalistkami kaszubskiego idola z 2010 roku, Dominika i Mariusz 2013 roku, a Natalia 2015 roku.

- Tego lata zebrali się wszyscy finaliści poprzednich edycji. Byliśmy sobie najbliżsi i po sezonie postanowiliśmy stworzyć coś własnego. Wcześniej nagrywaliśmy covery pod projekt Radia Kaszebe, które trafiały do archiwum. Teraz mamy coś swojego - mówi Martyna Mazur.

Zespół tego lata koncertował pod nazwą Kaszubki Idol Live. Jednak od szóstego września, wraz z ostatnim koncertem zmienili nazwę na ColoRed. Młodzi artyści cieszą się ogromną popularnością i wiele koncertują.

- Podczas dwóch miesięcy mieliśmy masę koncertów, zagraliśmy 20 razy. Śpiewaliśmy piosenki w języku kaszubskim. Jesteśmy dzieckiem Kaszubskiego Idola Live, który powstał dzięki projektowi stworzonym przez Radio Kaszebe. W utworze "All About That Bass" nie bez powodu ostatni refren jest zaśpiewany w języku kaszubskim, to nawiązanie do letniej trasy koncertowej i ukłon w stronę Radia Kaszebe - informuje Martyna Mazur.

- Chcieliśmy, aby nazwa była o nas, żeby była kojarzona tylko z nami, żeby każdy miał swój kolor i aby obrazował on każdego z nas. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne możliwości, tak jak w palecie kolorów. W przyszłości chcielibyśmy również mieć kolorowe mikrofony, które będą kojarzone tylko z nami - dodaje.

Piosenka "All About That Bass" została nagrana na terenie Fabryki Kultury w Redzie. Młodzi artyści nie zamierzają zakończyć swojej kariery na tym utworze. Chcą się dalej rozwijać i tworzyć.

- Wcześniej nagrywaliśmy covery w domowych warunkach. Wykonanie tego utworu jest profesjonalne. Szukamy jednak kogoś, kto zaopiekowałby się nami. Pracujemy nad własnymi aranżacjami. W trakcie przygotowań jest nasz autorski kawałek, który będzie opowiadał o nas i o naszej przyjaźni - zaznacza wokalistka zespołu.

Nowy singiel można posłuchać na stronie YouTube. Piosenka "All About That Bass" w wykonaniu ColoRed cieszy się dużą popularnością, co potwierdza liczba odsłon oraz liczne komentarze.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.