Uczniowie ZSP w Przodkowie upamiętnili wydarzenia Grudnia 1970

poniedziałek, 21 grudnia 2015 r., 11:12
fot. nadesłane/ZSP Przodkowo

Młodzież z ZSP w Przodkowie wzięła udział w obchodach 45 rocznicy krwawej pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu. Uczniowie szkoły od wielu lat, jako jedyni z terenu powiatu kartuskiego, uczestniczą w tej uroczystości.

W miniony czwartek uczniowie ZSP w Przodkowie uczestniczyli w obchodach 45 rocznicy zamordowania robotników na Wybrzeżu. O godzinie 6.00 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klas I Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz delegacja złożyli kwiaty. Obecnym towarzyszył Sztandar Szkoły. Podniosłość zdarzenia i jego znaczenie podkreślił udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wielu posłów, przedstawicieli władz centralnych i wojewódzkich.

Dzień wcześniej w Goręczynie poczet sztandarowy oraz uczniowie ZSP oddali hołd i złożyli kwiaty na grobie Ludwika Piernickiego - dwudziestoletniego stoczniowca zamordowanego 17 grudnia 1970 roku w Gdyni. Dodatkowo w szkole odbył się apel ku czci ofiar władzy komunistycznej. Uczniom towarzyszyli nauczyciele - wychowawczyni klasy I TŻ i UG Joanna Kuś, wychowawca klasy I TI Piotr Sawczuk oraz dyrektor ZSP Kazimierz Klas.

- Czcząc pamięć minionych, tragicznych wydarzeń stoimy na stanowisku, że najlepszym sposobem na zrozumienie i zapamiętanie istoty historii kraju jest bezpośredni udział uczniów, nauczycieli w wydarzeniach rocznicowych, upamiętniających nasze dzieje - podkreślają realizatorzy przedsięwzięcia z ZSP w Przodkowie.

nadesłane: ZSP Przodkowo
oprac. BZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.