Gmina Somonino. Przeznaczono prawie 870.000 zł na "Internet bez barier"

poniedziałek, 21 grudnia 2015 r., 12:53
fot. internet/UG Somonino

W czwartek odbyło się podsumowujące spotkanie projektu "Internet bez barier szansą rozwoju mieszkańców gminy Somonino". Jest on w 85 proc. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i w 15 proc. z budżetu państwa. Na realizację tego celu przeznaczono prawie 870.000 zł.

W Urzędzie Gminy Somonino odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu, któremu nadano tytuł "Internet bez barier szansą rozwoju mieszkańców gminy Somonino". W spotkaniu uczestniczyły osoby, które w ramach akcji otrzymały darmowe zestawy komputerowe. Urządzenia zostały wyposażone w bezpłatny dostęp do internetu.

Na spotkaniu włodarz gminy, Marian Kryszewski, przedstawił osiągnięcia projektu. Łącznie wydano 40 zestawów komputerowych dla gospodarstw domowych i 105 dla jednostek publicznych. Beneficjenci otrzymali również dostęp do bezpłatnego internetu. Z tego atrybutu mogły skorzystać też jednostki oświatowe oraz świetlice, które uczestniczyły w projekcie. Dodatkowo 40 uczniów mogło wzięło udział w szkoleniu komputerowym, a tym samym osoby te, otrzymały darmowe zestawy komputerowe. Urządzenia były ubezpieczone, jak również opłacony został serwis komputerowy na okres realizacji projektu.

Na koniec nie zabrakło uroczystego poczęstunku. Wszyscy mogli podzielić się doświadczeniami, użytecznością oraz organizacją projektu i ewentualnymi uwagami względem niego.

W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący rady gminy Andrzej Sołtysek oraz przewodniczący komisji oświatowej Andrzej Czapliński.

Należy przypomnieć, że projekt jest realizowany od 22.11.2012 roku do 31.12.2015 roku. Dokładna wartość projektu wynosi 867.164,70 zł. Projekt jest w 100 proc. finansowany ze środków zewnętrznych. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

info. UG Somonino
oprac. Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.