Chmielno. Mieszkańcy będą mogli zakładać podliczniki wody

poniedziałek, 28 grudnia 2015 r., 13:14
fot. AL

Choć niejednogłośnie, w poniedziałek uchwalono nowy regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, a zgodnie z nim mieszkańcy gminy Chmielno w końcu będą mogli zakładać podliczniki wody. - Od początku optowałem za możliwością zakładania podliczników wody. Pobieranie opłat za ścieki za zużytą wodę do podlewania ogródków, było nieuczciwe - podkreślał wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski.

Gmina Chmielno była ostatnią gminą w powiecie, w której nie było możliwości założenia podlicznika wody dla osób, które chcą jej używać w celu innym niż spożywczy czy sanitarny. Sytuacja, jak niejednokrotnie podkreślał wójt Jerzy Grzegorzewski, była absurdalna, ponieważ ludzie chcący podlewać ogródki, musieli płacić za ścieki, których de facto wcale nie generowali. Możliwość zakładania podliczników było jedną z wyborczych obietnic, która doczekała się realizacji.

W poniedziałek radni przyjęli bowiem nowy regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, zgodnie z którym mieszkańcy będą mogli zakładać podliczniki wody.

- Główną zmianą w regulaminie jest możliwość zakładania wody dla osób, które podlewają ogródki. Był to punkt, który wywołał długą dyskusję. Pobieranie opłat od kogoś za ścieki, których nie wygenerował, bo podlewał ogródek, jest po prostu nieuczciwe. Takie stanowisko miałem od początku. Państwo radni wyrażali różne obawy, że ktoś będzie próbował użyć tej wody do innych celów, ale uważam, że będą to wyjątki, a mieszkańcom trzeba po prostu zaufać - mówił wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski.

- Mam ogromną satysfakcję, że w końcu będzie możliwości założenia podliczników wody. Z radnym Andrzejem Lewną mówiliśmy o tym już w poprzedniej kadencji. Dziękuję panie wójcie za tę propozycję. Zgadzam się, że jest to uczciwe, że mieszkańcy nie będą płacić za ścieki, których w rzeczywistości nie ma. Puentą tej uchwały niech będą słowa Władysława Bartoszewskiego "warto być uczciwym" - dodawał radny Brunon Cirocki.

Sceptycznie do tej zmiany nastawiony jest za to szef radnych Marian Kwidziński, który wraz z trojgiem innych radnych wstrzymał się od głosu podczas uchwalania uchwały.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.