Dzierżążno. Akt oskarżenia dla 56-latka, który dźgnął ostrym narzędziem swojego brata

środa, 30 grudnia 2015 r., 13:15
fot. archiwum

Kartuska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi z Dzierżążna, który w maju dźgnął swojego brata ostrym narzędziem. Raniony mężczyzna zmarł później w szpitalu.

Cała sprawa rozegrała się w połowie maja w Dzierżążnie. Pomiędzy braćmi wywiązała się bójka, a 56-latek dźgnął swojego brata ostrym narzędziem. Ranny mężczyzna został wówczas przetransportowany do gdańskiego szpitala.

Po zdarzeniu kartuska prokuratura informowała, że sprawca zdarzenia w chwili zatrzymania zacierał ślady i był pijany. Powiedział także śledczym, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt, do którego przychylił się sąd.

W czerwcu mężczyzna zmarł w szpitalu. Po zakończeniu postępowania kartuscy śledczy sformułowali wobec 56-latka zarzuty. Jak informuje zastępca prokuratora rejonowego w Kartuzach, Remigiusz Signerski, akt oskarżenia we wtorek trafił do sądu. Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, prokuratura domaga się dla niego trzech lat pozbawienia wolności.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.