Zdunowice. Spłonął domek letniskowy

wtorek, 5 stycznia 2016 r., 20:06
fot. AL

We wtorkowe popołudnie strażacy interweniowali w Zdunowicach (gm. Sulęczyno). Płonął tam domek letniskowy. Mimo szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej obiekt spłonął niemal doszczętnie.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna otrzymała około godziny 16.40. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów domek letniskowy cały był objęty ogniem. Z żywiołem przez ponad dwie godziny walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Wstępnie podaje się, że źródłem ognia mogło być ogrzewanie kominkowe.

Mimo sprawnej akcji gaśniczej murowany domek letniskowy o drewnianej konstrukcji dachowej, drewnianym stropie i elewacji spłonął doszczętnie, włącznie z całym wyposażeniem. Właściciel obiektu oszacował straty na około 80.000 zł.

W akcji gaśniczej wzięli udział OSP Sulęczyno, OSP Mściszewice, OSP Kistowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.