Kartuzy. Uratowali psa, który mógł zamarznąć uwięziony w śmietniku

czwartek, 7 stycznia 2016 r., 11:48
fot. nadesłane/SM Kartuzy

W środę kartuska straż pożarna i straż miejska interweniowała próbując pomóc psu, który utknął w śmietniku. Ostatecznie przestraszone zwierzę udało się uwolnić i zostało ono przewiezione do schroniska.

Informację o uwięzionym zwierzęciu kartuska straż pożarna otrzymała w środę około godziny 14. Owczarek niemiecki był uwięziony w przycmentarnym betonowym śmietniku, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Przybyli na miejsce strażacy nie byli w stanie uwolnić zwierzęcia, ponadto było ono agresywne i nie chcieli wypuszczać go na wolność. Sprawę przekazali więc do kartuskiej straży miejskiej. Tej udało się uwolnić psa przy pomocy linki.

- Pies był przestraszony, ale po tym jak otworzyliśmy mu drzwi do radiowozu nie musieliśmy go nawet specjalnie zapraszać, do tego żeby tam wszedł. Podejrzewamy, że zwierzę przestraszyło się huku fajerwerków i uciekło, w śmietniku zaś znalazło się poszukując pożywienia. Tam niestety utknęło. Dobrze, że ktoś zgłosił taką sytuację, bo przy takich mrozach pies mógłby nie przeżyć - mówi Krzysztof Pawłowski, komendant kartuskiej straży miejskiej.

Po uwolnieniu zwierzęcia zostało ono przetransportowane prosto do schroniska.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.