Kiełpino. Płonął domek letniskowy

poniedziałek, 11 stycznia 2016 r., 11:00
fot. archiwum

W nocy z sobotę na niedzielę doszło pożaru domku letniskowego w Kiełpinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jego przyczyną mógł być niewłaściwy montaż kominka na paliwo stałe. Straty wstępnie oszacowano na około 10.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna otrzymała tuż po godzinie 1. w nocy. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że źródło ognia zlokalizowane jest przy kominku. Spaleniu uległa ściana przylegająca do kominka oraz wyposażenie będącego w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W sumie straty oszacowano na około 10.000 zł. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia i uratować mienie o wartości 100.000 zł.

W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kartuzy i OSP Somonino.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.